Tisková zpráva k akci, která se koná 4.11.2023 15:00 – 21:00 hod.

V KOVOZOO Staré Město se chystá další strašidelná jízda! Již jedenáctý ročník akce STRAŠIDELNÁ ZAHRADA, která má podtitul „Festival strašidel a hororu“ letos opět přináší možnost si užít spoustu zábavy a předvést se ve strašidelném kostýmu. Strašidla všeho druhu, inspirace hororem, Teslův transformátor, BUBU-oskary, neopakovatelná atmosféra. Srdečně zveme malé i velké do areálu KOVOZOO, aby si s námi užili výjimečný večer. V prostředí železných zvířat, vysloužilých strojů a aut, v místě s bohatou historií sahající do roku 1868, kdy zde stál staroměstský cukrovar…je to místo, které budí respekt samo o sobě, a když k tomu přidáte tmu, podzimní sychravé počasí a záplavu svíček a světýlek, stovky strašidel a přízraků –  je z toho Halloween jak vyšitý.

Hlavní program zajišťují strašidelná stanoviště rozmístěná po celém areálu KOVOZOO a letos i v provozu firmy KOVOSTEEL Recycling. Stanoviště připravují zaměstnanci firem holdingu REC Group dlouhé týdny a dávají si opravdu záležet. „U příprav i samotné akce se dobře bavíme. Soupeříme mezi sebou, kdo bude mít nejoriginálnější stanoviště a výzdobu, komu se podaří nejlépe využít odpadních materiálů ke strašení. Dáváme tímto odpadům druhou šanci, což je v REC Group našim hlavním cílem“, říká Bronislav Janeček, generální ředitel REC Group a primář Porodnice KOVOZOO. Akce se totiž koná v areálu REC Group nebo-li v Recyklačním ekologickém centru, kde se zpracovávají různé druhy odpadů.

HLAVNÍM PROGRAMEM JE STRAŠENÍ

Hlavním programem akce STRAŠIDELNÁ ZAHRADA je procházení strašidelných stanovišť a sbírání razítek na kartičku, kterou si pak návštěvníci promění za odměnu.  Strašidelná stanoviště jsou tematická, každý rok se mění a každý rok je jich také více. Pro letošní roční akce se připravuje celkem 17 strašidelných zastavení na témata inspirovaná pohádkami, horory:

 • Loď duchů
 • Smrťáci
 • Sněhurka a sedm trpaslíků
 • Dobro a zlo
 • Sebevražedný oddíl
 • Tunel strachu
 • Addams Family
 • Lazaret
 • Pán prstenů
 • Peklo čertů krampusáků
 • Hollywoodské obludárium
 • Škola hrůzy
 • V zajetí písku
 • Stezka ze záhrobí
 • UV kuchyně smrti
 • Ulička duší
 • Váha hříšníků

 

COSPLAYEŘI DOTVOŘÍ TU SPRÁVNOU ATMOSFÉRU

Aby byla strašidelná atmosféra dokonalá, oslovili jsme s nabídkou spolupráce také cosplayers, tedy příznivce „kostýmového hraní“. Svou účast na akci tak potvrdili například Predators, kteří přivezou i svého mimozemského kamaráda „vetřelce“, či skupina Western Coyotes z Krnova, kteří provětrají své kostýmy z říše fantasy.

Ale v kostýmech budou na akci také velcí a malí návštěvníci. Někteří z nich si své převleky chystají týdny dopředu a jsou opravdu na vysoké úrovni. Aby si mohli tuto námahu řádně zdokumentovat, budou na akci připraveny také fotokoutky.

BUBU OSKAŘI

I letos bude probíhat soutěž o nejlepší kostýmy. „Soutěž o nejlepší kostýmy bude letos probíhat jinak. Aby to bylo spravedlivější, budou nejlepší kostýmy vybírat sami návštěvníci, a to až po akci….aby měl každý stejné šance se zapojit. Podmínkou účasti v soutěži bude pořízení fotografie kostýmu v soutěžním fotokoutku a její odeslání na emailovou adresu KOVOZOO. Z přišlých fotek pak vybereme 10 nej dětských a 10 nej dospěláckých kostýmů, jejich fotky zveřejníme na facebooku KOVOZOO a necháme hlasovat fanoušky, aby sami zvolili vítěze. V obou kategoriích pak udělíme tradiční ceny za nejlepší kostýmy – BUBU Oskary, tedy trofeje vyrobené ze železného šrotu v naší Porodnici“, informuje Martina Juřenová z týmu KOVOZOO.

ŠOUMEN JIRKA HADAŠ, TESLŮV TRANSFORMÁTOR, OHŇOVÁ SHOW

O program na hlavním podiu v zahradě se postará dětský oblíbenec a šoumen Jirka Hadaš, který je s akcí Strašidelná zahrada propojený již dlouhá léta. Již tradičně se představí Teslův transformátor, tentokrát hned na dvou místech v areálu. Šermířská a divadelní společnost Memento Mori se návštěvníkům předvede se svou ohňovou show. Součástí doprovodného programu bude také živé vystoupení kapely FREE TOM, která bude hrát po celou dobu akce. A protože při strašení může leckomu pořádně vyhládnout, bude v gastro zóně připravena celá řada lektvarů a pokrmů, jejichž původ a účinek není předem jasný……

Akci STRAŠIDELNÁ ZAHRADA pořádá REC Group s.r.o., tedy skupina moderních společností specializujících se na recyklaci široké škály odpadů: KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., STEELMET, s.r.o.,  RPG Recycling, s.r.o., GELPO s.r.o., ASSCO, s.r.o., A-ORTO s.r.o., DZO s.r.o.  a KOVOZOO Staré Město.

Na přípravě a realizaci se dále podílí Ateliér Sousedík alias KOVÁRNA KOVOZOO a NOVITECH Motorsport. Partnery akce jsou společnosti: KAMARo hračky (blaznidohracek.cz), SORTEBRO Consulting, s.r.o., TSR Czech Republic s.r.o., B&B commercial activity s.r.o., STEELMONT UH s.r.o., Digilive s.r.o., STEELMART s.r.o.,  FUCHS servis – gmi s.r.o., a TOP CENTRUM car s.r.o.

Hlavním mediálním partnerem je Televize TVS. Partnery komunikace pak Golden Apple Cinema, Dobrý den s kurýrem, ČSAD Hodonín a.s.

 

Kontakt na PR:

Ing. Martina Juřenová
REC Group s.r.o.
Tel. 730 588 604
jurenova@recgroup.cz

Více informací o akci najdete ZDE.