KOVOVÁ ZVÍŘATA

KOVOZOO obývají zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. Můžete pohlédnout do očí 2 tunovému nosorožci Norbertovi, vzhlédnout k 5-ti metrové žirafě Safiře a jejímu mláděti Melmenovi, nechybí ani lví výběh či stádo slonů, krokodýli, mrož, plejtvák obrovský, velbloudi, opice, želvy, zvířata ze selského dvorku a spoustu, spoustu dalších. Celkem je jich již více než 400. Co kus, to originál….některá zvířata překvapí svou propracovaností a dokonalostí, jiná kreativitou a velkou mírou vtipu a recese.

Cílem je dosáhnout počtu 456 kusů, což je počet živých zvířat v nejmenší ZOO v ČR.

 


STROM ŽIVOTA

Kovová vrba narostla do úctyhodných proporcí, její hmotnost je téměř 4 tuny, výška stromu 7 metrů, průměr koruny 7,5 metru. Na větve bylo použito neskutečných 1300 metrů řetězu. Strom života je také „stromem přání“. Na jeho větve si mohou návštěvníci KOVOZOO věšet zámky coby listy stromu a zanechají tak u nás svou stopu, kousek svého já, pevně přimknutého ke Stromu života.

„Naše kovová vrba je pro nás symbolem lásky, rozvoje a zrození nového života a tím, jak na ní budou přibývat listy bude ožívat, kvést, rozvíjet se, stejně jako KOVOZOO. Náš strom je ztělesněním nekonečné lidské fantazie“.

Vrba je kouzelná, pokud jí na větev přidáte lístek (visací zámek), odmění Vás splněním toho nejtajnějšího přání…..

 


Autoboti TRANSFORMERs

U nás dostávají věci druhou šanci. Přivezte nám Vaše vysloužilé auto a my si s ním poradíme… Cesta odpadu u nás nekončí, ale začíná!

Všechny fanoušky sci-fi jistě potěší naše 2 kovové sochy z filmové série Transformers: 5ti metrový Bumblebee a 9ti metrová skulptura samuraje Haiku – Drifta.

 


ROZHLEDNA MAJÁK ŠROTÍK

Rozhledna maják ŠROTÍK je vidět ze širokého a dalekého okolí a naviguje návštěvníky do našeho areálu. Je jedním z hlavních symbolů holdingu REC Group.

ŠROTÍK je maják suchozemský a pomáhá najít cestu všem, kteří plují ve světě recyklace a ekologické osvěty.

Rozhledna je volně přístupná pro všechny návštěvníky areálu.

 


LOĎ NADĚJE

Naváděna majákem ŠROTÍKEM, poklidně se v pomyslných vlnách kolíbá loď se jménem  NADĚJE. Tak vzhůru na palubu!

 


LETOUN L-610

V areálu KOVOZOO u hlavní křižovatky „přistál“ dopravní letoun L-610. Letoun byl prvním prototypem, který byl před více než dvaceti lety na objednávku Sovětského svazu vyvinut v závodech LET Kunovice. Jedná se o největší dopravní letoun, který byl v ČSR zkonstruovaný a zároveň také první s přetlakovou kabinou a integrálními palivovými nádržemi. Poprvé vzlétl v roce 1988. Letoun je návštěvníkům přístupný i uvnitř.

 


PORODNICE

KOVOZOO má i svoji PORODNICI – prostor pro rození, léčení a regeneraci kovových zvířátek.  Porodnice je místo, kde se setkávají tvůrci kovových zvířat (porodní asistenti) a společně se oddávají kreativnímu tvoření a vaření (svařování :-)), kdy výsledkem je vždy něco výjimečného…ať už nový přírůstek do KOVOZOO, tak okamžiky strávené společně s prima lidmi, jejichž srdce hoří pro stejnou věc a ruce se nebojí chopit se práce….ať už je to ředitel, nebo dělník.

 


VYHLÍDKOVÉ LÁVKY

Vyhlídkové lávky Vás provedou světem zpracování a recyklace odpadů a celé okolí budete mít jako na dlani. V současné době je plně v provozu 220 m vyhlídkových lávek, které vedou z KOVOZOO přes střechu porodnice a Kongresového centra až na střechu údržby společnosti KOVOSTEEL Recycling.

 


SILNIČNÍ VLÁČEK STEELINKA 

Je to naše silniční mašinka, která Vás proveze ve dvou vagonech areálem KOVOZOO a navíc Vám umožní nahlédnout do reálného provozu našich společností, kde probíhá recyklace odpadů. Mašinka jezdí o letních prázdninách dle jízdního řádu.

 

 MUZEUM VETERÁNŮ

Připravili jsme ji ve spolupráci se Slováckým Veteran Car Clubem Uherské Hradiště a exponáty v ní se obměňují, abyste při každé Vaší návštěvě viděli něco nového. Jde o výstavu “veteránismu”, kde se snažíme ukázat veteránský svět takový jaký je, v celé své rozdílnosti, odlišnosti typů, stáří a modelů aut….proto je v naší expozici široký rozptyl aut co se jejich stáří týče – od začátku 20. století až po 70.léta. V našem muzeu najdete téměř 6 desítek exponátů.

 GUMOLAND

Gumoland je svět pneumatikových pyramid, na kterém se zaručeně vydovádí každé dítě.

 


KOVÁRNA A MUZEUM KOVÁŘSKÉHO ŘEMESLA

Muzeum je stálou expozicí v areálu KOVOZOO. Najdete jej v 1. patře nad KOVÁRNOU. Dozvíte se zde o vývoj kovářského řemesla v čase, jak bylo v minulosti nezbytnou součástí každodenního života na vesnici. Uvidíte ukázky současného průmyslového kovářství a moderního uměleckého kovářství. Muzeum kovářského řemesla je otevřeno denně v rámci otevírací doby KOVOZOO, vstupné je zahrnuto v běžném denním vstupném.

 EXPOZICE PROJEKTU R200 “ERKO” – omlouváme se, tato expozice je dočasně uzavřena

HN R200 nebo-li “Erko” je český super sportovní automobil ze společné „dílny“ firem Hoffmann&Novague uvedený v roce 2016.
Je poklonou vozu Škoda 200 RS. Byly vyrobeny jen tři exempláře (oranžový, tmavě modrý a světle modrý), jenž  všechny najdete vystaveny v naší expozici. Vůz má prostorový rám, nápravy a pohonnou jednotku ze sportovního vozu Audi R8 první generace. Karoserie je převážně hliníková, doplněná kompozitovými prvky z uhlíkových vláken. Motor má atmosférický osmiválec o objemu 4.2 l a výkonu 309 kW, umístěný před zadní nápravou. Výkon je přenášen na všechna kola přes manuálně řazenou šestistupňovou převodovku. DYNAMICKÉ PARAMETRY: max. rychlost 300km/h, zrychlení 0-100km/h za 4,6 sec.