KOVOVÁ ZVÍŘATA

KOVOZOO obývají zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. Můžete pohlédnout do očí 2 tunovému nosorožci Norbertovi, vzhlédnout k 5-ti metrové žirafě Safiře a jejímu mláděti Melmenovi, nechybí ani lví výběh či stádo slonů, krokodýli, mrož, velboud, opice, domácí zvířata a spoustu, spoustu dalších. Celkem je jich již na 300 a svou dokonalostí a propracovaností překvapí nejednoho návštěvníka. Cílem je dosáhnout počtu 456 kusů, což je počet živých zvířat v nejmenší ZOO v ČR.

 

Strom ŽIVOTA

Nová dominanta areálu vznikala pozvolna od 30. května 2019, kdy jsme „zasadili semínko“, a byla dokončena 11.12.2020. Kovová vrba narostla do úctyhodných proporcí, její hmotnost je téměř 4 tuny, výška stromu 7 metrů, průměr koruny 7,5 metru. Na větve bylo použito neskutečných 1300 metrů řetězu. Strom života je také „stromem přání“. Na jeho větve si mohou návštěvníci KOVOZOO věšet zámky coby listy stromu a zanechají tak u nás svou stopu, kousek svého já, pevně přimknutého ke stromu života.

„Naše kovová vrba je pro nás symbolem lásky, rozvoje a zrození nového života a tím, jak na ní budou přibývat listy bude ožívat, kvést, rozvíjet se, stejně jako KOVOZOO. Náš strom je ztělesněním nekonečné lidské fantazie“,

 


Maják ŠROTÍK

 

Rozhledna maják ŠROTÍK je vidět ze širokého a dalekého okolí a naviguje návštěvníky do našeho areálu. Je jedním z hlavních symbolů holdingu REC Group.

ŠROTÍK je maják suchozemský a pomáhá najít cestu všem, kteří plují ve světě recyklace a ekologické osvěty.

 


Loď NADĚJE

Naváděna majákem ŠROTÍKEM, poklidně se v pomyslných vlnách kolíbá loď se jménem  NADĚJE. Tak vzhůru na palubu!

 


LETOUN L-610

V areálu KOVOZOO u hlavní křižovatky „přistál“ dopravní letoun L-610. Letoun byl prvním prototypem, který byl před více než dvaceti lety na objednávku Sovětského svazu vyvinut v závodech LET Kunovice. Jedná se o největší dopravní letoun, který byl v ČSR zkonstruovaný a zároveň také první s přetlakovou kabinou a integrálními palivovými nádržemi. Poprvé vzlétl v roce 1988. Letoun je návštěvníkům přístupný i uvnitř.

 


PORODNICE

KOVOZOO má i svoji PORODNICI – prostor pro rození, léčení a regeneraci kovových zvířátek.  Porodnice je místo, kde se setkávají tvůrci kovových zvířat (porodní asistenti) a společně se oddávají kreativnímu tvoření a vaření (svařování :-)), kdy výsledkem je vždy něco výjimečného…ať už nový přírůstek do KOVOZOO, tak okamžiky strávené společně s prima lidmi, jejichž srdce hoří pro stejnou věc a ruce se nebojí chopit se práce….ať už je to ředitel, nebo dělník.

 


VYHLÍDKOVÉ LÁVKY

Vyhlídkové lávky Vás provedou světem zpracování a recyklace odpadů a okolní přírodu budete mít jako na dlani. V současné době je plně v provozu 220 m vyhlídkových lávek, které vedou z KOVOZOO přes střechu porodnice a Kongresového centra až na střechu údržby společnosti KOVOSTEEL Recycling.

 


STEELINKA

Je to naše silniční mašinka, která Vás proveze ve dvou vagonech areálem KOVOZOO a navíc Vám umožní nahlédnout do reálného provozu našich společností, kde probíhá recyklace odpadů. O letních prázdninách jezdí dle jízdního řádu.

 MUZEUM VETERÁNŮ

Dlouhodobá vnitřní expozice historických aut a motorek. Připravili jsme ji ve spolupráci se Slováckým Veteran Car Clubem Uherské Hradiště a exponáty v ní se obměňují, abyste při každé Vaší návštěvě viděli něco nového. Jde o výstavu “veteránismu”, kde se snažíme ukázat veteránský svět takový jaký je, v celé své rozdílnosti, odlišnosti typů, stáří a modelů aut….proto je v naší expozici široký rozptyl aut co se jejich stáří týče – od začátku 20. století až po 70.léta. V našem muzeu najdete téměř 6 desítek exponátů.

 GUMOVÉ BLUDIŠTĚ

Bludiště je postaveno z téměř 2000 pneumatik o celkové hmotnosti 20 tun a na ploše 17×17 metrů nabízí spoustu zábavy pro malé i velké odvážlivce, kteří chtějí si chtějí procvičit svůj orientační smysl.

 


 

Muzeum zemědělství a cukrovarnictví – EXPOZICE DOČASNĚ UZAVŘENA (z důvodu stavebních úprav)

Secí a žací stroje, mlátičky obilí, fukary a jiné stroje z dob našich prarodičů jsou k vidění po celém areálu KOVOZOO, ale mají také svou stálou expozici v jedné z původních budov cukrovaru, naproti Kongresovému centru.