KOVOVÁ ZVÍŘATA

KOVOZOO obývají zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. Můžete pohlédnout do očí 2 tunovému nosorožci Norbertovi, vzhlédnout k 5-ti metrové žirafě Safiře a jejímu mláděti Melmenovi, nechybí ani lví výběh či stádo slonů, krokodýli, mrož, plejtvák obrovský, velboudi, opice, želvy, zvířata ze selského dvorku a spoustu, spoustu dalších. Celkem je jich již na 300. Co kus, to originál….některá zvířata překvapí svou propracovaností a dokonalostí, jiná kreativitou a velkou mírou vtipu a recese.

Cílem je dosáhnout počtu 456 kusů, což je počet živých zvířat v nejmenší ZOO v ČR.

 

Strom ŽIVOTA

Nová dominanta areálu vznikala pozvolna od 30. května 2019, kdy jsme „zasadili semínko“, a byla dokončena 11.12.2020. Kovová vrba narostla do úctyhodných proporcí, její hmotnost je téměř 4 tuny, výška stromu 7 metrů, průměr koruny 7,5 metru. Na větve bylo použito neskutečných 1300 metrů řetězu. Strom života je také „stromem přání“. Na jeho větve si mohou návštěvníci KOVOZOO věšet zámky coby listy stromu a zanechají tak u nás svou stopu, kousek svého já, pevně přimknutého ke Stromu života.

„Naše kovová vrba je pro nás symbolem lásky, rozvoje a zrození nového života a tím, jak na ní budou přibývat listy bude ožívat, kvést, rozvíjet se, stejně jako KOVOZOO. Náš strom je ztělesněním nekonečné lidské fantazie“.

Vrba je kouzelná, pokud jí na větev přidáte lístek (visací zámek), odmění Vás splněním toho nejtajnějšího přání…..

 


Maják ŠROTÍK

 

Rozhledna maják ŠROTÍK je vidět ze širokého a dalekého okolí a naviguje návštěvníky do našeho areálu. Je jedním z hlavních symbolů holdingu REC Group.

ŠROTÍK je maják suchozemský a pomáhá najít cestu všem, kteří plují ve světě recyklace a ekologické osvěty.

Rozhledna je volně přístupná pro všechny návštěvníky areálu.

 


Loď NADĚJE

Naváděna majákem ŠROTÍKEM, poklidně se v pomyslných vlnách kolíbá loď se jménem  NADĚJE. Tak vzhůru na palubu!

 


LETOUN L-610

V areálu KOVOZOO u hlavní křižovatky „přistál“ dopravní letoun L-610. Letoun byl prvním prototypem, který byl před více než dvaceti lety na objednávku Sovětského svazu vyvinut v závodech LET Kunovice. Jedná se o největší dopravní letoun, který byl v ČSR zkonstruovaný a zároveň také první s přetlakovou kabinou a integrálními palivovými nádržemi. Poprvé vzlétl v roce 1988. Letoun je návštěvníkům přístupný i uvnitř.

 


PORODNICE

KOVOZOO má i svoji PORODNICI – prostor pro rození, léčení a regeneraci kovových zvířátek.  Porodnice je místo, kde se setkávají tvůrci kovových zvířat (porodní asistenti) a společně se oddávají kreativnímu tvoření a vaření (svařování :-)), kdy výsledkem je vždy něco výjimečného…ať už nový přírůstek do KOVOZOO, tak okamžiky strávené společně s prima lidmi, jejichž srdce hoří pro stejnou věc a ruce se nebojí chopit se práce….ať už je to ředitel, nebo dělník.

I Vy si můžete vyzkoušet práci porodníka v KOVOZOO. Všem, kteří si chtějí dát dostaveníčko se železným šrotem, otestovat si svou kreativitu, vyrobit něco vlastníma rukama, je určeno ZÁŽITKOVÉ SVAŘOVÁNÍ. Více informací najdete ZDE.

 


VYHLÍDKOVÉ LÁVKY

Vyhlídkové lávky Vás provedou světem zpracování a recyklace odpadů a celé okolí budete mít jako na dlani. V současné době je plně v provozu 220 m vyhlídkových lávek, které vedou z KOVOZOO přes střechu porodnice a Kongresového centra až na střechu údržby společnosti KOVOSTEEL Recycling.

 


STEELINKA

Je to naše silniční mašinka, která Vás proveze ve dvou vagonech areálem KOVOZOO a navíc Vám umožní nahlédnout do reálného provozu našich společností, kde probíhá recyklace odpadů.

O letních prázdninových víkendech jezdí dle JÍZDNÍHO ŘÁDU:

  • sobota + neděle: 10:00, 11:30, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 hodin. Jízdenky zakoupíte na pokladně nebo ve stánku s občerstvením u Porodnice.

 

 MUZEUM VETERÁNŮ

Dlouhodobá vnitřní expozice historických aut a motorek. Připravili jsme ji ve spolupráci se Slováckým Veteran Car Clubem Uherské Hradiště a exponáty v ní se obměňují, abyste při každé Vaší návštěvě viděli něco nového. Jde o výstavu “veteránismu”, kde se snažíme ukázat veteránský svět takový jaký je, v celé své rozdílnosti, odlišnosti typů, stáří a modelů aut….proto je v naší expozici široký rozptyl aut co se jejich stáří týče – od začátku 20. století až po 70.léta. V našem muzeu najdete téměř 6 desítek exponátů.

 GUMOVÉ BLUDIŠTĚ a GUMOLAND

Bludiště je postaveno z téměř 2000 pneumatik o celkové hmotnosti 20 tun a na ploše 17×17 metrů nabízí spoustu zábavy pro malé i velké odvážlivce, kteří chtějí si chtějí procvičit svůj orientační smysl. Gumoland je svět pneumatikových pyramid, na kterém se zaručeně vydovádí každé dítě.

 


 

Muzeum zemědělství a cukrovarnictví – EXPOZICE DOČASNĚ UZAVŘENA (z důvodu stavebních úprav)

Secí a žací stroje, mlátičky obilí, fukary a jiné stroje z dob našich prarodičů jsou k vidění po celém areálu KOVOZOO, ale mají také svou stálou expozici v jedné z původních budov cukrovaru, naproti Kongresovému centru.