KOVOZOO ve Starém Městě spatříte na jednom místě minulost, současnost i budoucnost.

Cílem KOVOZOO je ukázat, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné. Hlavním tématem, jsou jako v každé ZOO, zvířata. Máme jich už přes 400 a jsou úplně jiná – můžete si je hladit, ochotně Vám zapózují při focení, neprovozují zimní spánek – jsou totiž kovová.

Kromě kovových zvířat můžete také obdivovat nepřeberné množství exponátů průmyslové a hasičské techniky, secí a žací stroje, mlátičky obilí, fukary a jiné zemědělské stroje z dob našich prarodičů. Zkrátka věci, které z našeho života již vymizely, skončily by zřejmě na smetišti, ale místo toho jejich příběh pokračuje v KOVOZOO.

A ano, i tohle je recyklace, jen tak trochu jinak. Dáváme odpadu novou šanci!

Vaše kroky povedou po schodech majáku Šrotík, stanete se kapitánem na lodi Naděje, prohlédnete si letoun L-610, který přistál přímo v našem areálu, nakouknete do míst, kde se rodí naše zvířata – do Porodnice KOVOZOO, odvážnější si dokonce mohou zkusit vyrobit své vlastní zvíře, pohladíte si geparda v KOVOZOO, projdete se po vyhlídkových lávkách, odpočinete si v krásné zahradě, projedete se vláčkem Steelinka, budete ohromeni moderními interiéry Kongresového centra s nádechem historie bývalého cukrovaru, oddáte se nostalgické náladě při návštěvě Muzea veteránů. Dozvíte se o černém řemesle v Muzeu kovářského řemesla. V KOVOZOO si každý přijde na své…Těšíme se na Vaši návštěvu!