ZAJÍMAVOSTI

KOVOZOO je místo, kde najdete nejen zvířata, vyrobená z kovu a jiných surovin, ale také spoustu dalších zajímavostí, které potěší nejednoho návštěvníka! A jelikož Vám chceme být co nejblíže, snažíme se s Vámi podělit o tyto zajímavosti i za hranicemi samotného areálu…
 

HOLUBNÍKY

12 unikátních ručně vyráběných holubníků, z nichž každý bude představovat jeden měsíc v roce. Takový je náš plán. Nyní můžete v KOVOZOO spatřit hlavní holubník, který bude v budoucnu jako jediný obydlený a jeden menší holubník, který společně s ostatními zbylými holubníky bude vyzdoben ptáky vyrobenými z různých druhů materiálů. Ti budou navozovat pocit obydlenosti holubníků. Chovné holuby nám dodal pan Ladislav Botek – ředitel Plavecké školy v Uherském Hradišti.

DSC_9601 DSC_9659 DSC_9668
 

MAJÁKY

Maják je jeden z hlavních symbolů společnosti REC Group, jejíž vizí je být majákem ve světě recyklace a ekologické osvěty. Společnost REC Group má své majáky rozmístěny na různých místech Moravy (na fotografiích zleva – Staré Město, Uherský Ostroh, Hodonín, Pánov, Strážnice). Hlavním majákem je maják Šrotík ve Starém Městě. Jedná se o unikátní objekt, který má své opodstatnění, přestože zde není žádné moře.  Je vidět ze širokého a dalekého okolí a naviguje návštěvníky do areálu společnosti REC Group. Zároveň slouží jako rozhledna.

Majak SM Majak Uhersky Ostroh Majak Hodonin Majak Panov Majak straznice
 

KOŠE – MAJÁKY

Společnosti skupiny REC Group se zabývají zpracováním široké škály odpadů a k odpadům neodmyslitelně patří i odpadkové koše. Právě zde vznikla myšlenka vyrobit koše v podobě majáku – hlavního symbolu společnosti. S majákovými koši se můžete setkat nejen v areálu KOVOZOO či ve společnostech skupiny REC Group, ale také na různých turistických místech – např. na Golfovém hřišti v Ostrožské Nové Vsi, v Tenisovém klubu TC Staré Město, v Uherskohradišťské nemocnici, v Zašívárně U Osla, v přístavišti ve Spytihněvi, Starém Městě a Petrově, v Aquaparku Uherské Hradiště, v Leteckém muzeu Kunovice, u Rybičky v Babicích, na Ranči Rovná a dalších místech.

DSC_9746

 

ŽIVÁ ZVÍŘÁTKA ZE ZOO PARKU VYŠKOV V KOVOZOO

KOVOZOO se stala novým dočasným domovem pro zvířátka ze ZOO PARKU Vyškov. V areálu KOVOZOO jsme jim vybudovali originální výběh, vyrobený z dřevěných palet. Těšit se můžete na shetlandského ponyho, ovci suffolk, ovci cápovou nebo kašmírské kozy.

DSC_9455 DSC_9559 DSC_9566

 

ČERVENOBÍLÉ SYMBOLY LEMUJÍCÍ AREÁL

Maják Šrotík,  letadlo L-610, hasičský vůz a pražská tramvaj se staly červenobílými symboly společnosti REC Group . Tyto symboly lemují celý areál.

symbol 2 symbol 1 DSC_2060

 

NAŠE ZVÍŘÁTKA MIMO AREÁL KOVOZOO

Snažíme se Vám co nejvíce přiblížit a tak občas pošleme naše zvířátka do světa. Některá tam však zůstávají natrvalo.

  • Městské informační centrum Uherské Hradiště letos oslavilo své 15. narozeniny a KOVOZOO se rozhodla, že jim k této významné události věnuje jedno ze svých kovových zvířátek – papouška.  10. 10. 2015 při symbolickém uzavírání cyklostezek Uherskohradišťska byl papoušek slavnostně pokřtěn a pojmenován jménem KVIDO. Nyní ho najdete přímo v IC Uherské Hradiště.
  • Kůň Henry dělá radost návštěvníkům ZOO PARKU Vyškov. V rámci spolupráce najdete v KOVOZOO živá zvířátka ze ZOO PARKU Vyškov.
  • Medvěd Míša vítá návštěvníky Golfového resortu JEZERA.

kvido DSC_9738 DSC_9743
 

GUMOLAND

Ve skupině REC Group zpracováváme, recyklujeme, vyrábíme, prodáváme, pomáháme a BAVÍME. Pokud to je jen trošku možné, snažíme se tyto činnosti vzájemně propojovat a být co nejvíce soběstační. Proto se i v zábavní oblasti snažíme co nejvíce využívat vlastní materiály – tedy odpady. Právě takovým materiálem jsou třeba pneumatiky, ze kterého je vyroben „GUMOLAND“ – dětmi velmi vyhledávaná atrakce, na které si užijí spoustu zábavy. Pneumatiky různých vzorů a velikostí nám dodala společnost RPG Recycling, člen REC Group. Do budoucna se můžete těšit na rozšíření GUMOLANDU.

DSC_9729
 

MAPA – ODKUD JSI?

Každý návštěvník KOVOZOO se s námi může podělit o to, odkud k nám zavítal… Stačí vyznačit samolepkou to správné místo na mapě. Tabule je umístěná vedle porodnice.

DSC_2061
 

DŘEVĚNÝ ZVONÍK

Tento ručně vyřezávaný dřevěný zvoník vznikl v roce 2015 na akci Děti a KOVOZOO pod rukama Patrika Winklera – obchodního zástupce ze společnosti KOVOSTEEL Recycling a Josefa Bučka, jehož tvorbu můžete potkat prakticky na všech místech areálu včetně Kongresového centra.

DSC_9472
 

DŘEVĚNÉ BEDNY S MOTIVEM KOVOZOO

Přestože by si někdo z Vás mohl myslet, že se jedná o „kadibudky“, podoba je opravdu čistě náhodná. Tyto dřevěné kolosy představují přepravní bedny a svými velikostmi odpovídají velikostem zvířet, která jsou na nich vyobrazena. S těmito bednami se můžete setkat buď přímo v areálu KOVOZOO, v Přístavu Staré Město, na Živé vodě Modrá nebo v Rožnovských pivních lázních.

DSC_9582
 

KAMION S MOTIVEM KOVOZOO

IMG_1067 IMG_1071