Betlém je vánoční klasika v KOVOZOO….ale tak trochu jinak, jak už je u nás zvykem. Unikátní dřevo-kovový betlém v lehce nadživotní velikosti je od 25.listopadu 2023 a až do 7. ledna 2024 opět k vidění v areálu KOVOZOO. Zvířata jsou svařená v naší porodnici ze železného šrotu, lidské postavy jsou vyřezány ze dřeva. A to vše je dodekorováno tím, co jsme našli na smetišti. K tomu navíc vánoční výzdoba z recyklovaných materiálů.

KDY: 25.11.2023 – 7.1.2024
KDE: areál KOVOZOO Staré Město

Poprvé jsme betlém v KOVOZOO vystavili na Vánoce 2018 po téměř roční přípravě, kterou zabrala výroba 8 lidských postav a jednoho anděla. Postavy jsou vyřezány z kmene topolu. Expozice dřevěných soch je doplněna skulpturami zvířat z expozice KOVOZOO. A že je z čeho vybírat! Máme jich již přes 400. Aby byla vánoční atmosféra dokonalá, prosvětlili jsme celý areál téměř třemi kilometry světelných řetězů. Rozhledna maják Šrotík již tradičně oblékne kabátek z červených vánočních světýlek a ukazuje všem, kteří plavou v moři odpadů tu správnou „eko“ cestu.

Kromě betléma je pro Vás otevřen celý areál KOVOZOO – maják, loď, letadlo L 610, vyhlídkové lávky, gumové pneubludiště, muzeum veteránů, muzeum kovářského řemesla…..a nespočet exponátů průmyslové, hasičské a zemědělské techniky…..

Vstupné do KOVOZOO o otevírací dobu najdete ZDE.