PŘIPRAVUJEME

KOVOZOO se neustále rozvíjí. Vznikají zde unikátní zvířecí výběhy orientované do různých světových kontinentů, přibývají zajímavé atrakce pro návštěvníky, zlepšují se služby a neustále se zvyšuje počet návštěvníků. Abychom uspokojili všechny naše návštěvníky, snažíme se na sobě neustále pracovat a vymýšlet nové věci, kterými bychom Vás při Vaší další návštěvě opět překvapili.

A co je tedy v plánu?

  • zvýšení návštěvnosti KOVOZOO na 100.000 návštěvníků za rok
  • zvýšit počet zvířat v KOVOZOO na 456, což je počet živých zvířat v nejmenší ZOO v ČR
  • 12 unikátních dřevěných holubníků
  • vodní a větrný mlýn
  • II. etapa vyhlídkových lávek
  • rozšíření areálu
  • muzeum cukrovarnictví

 

HOLUBNÍKY

12 unikátních ručně vyráběných holubníků, z nichž každý bude představovat jeden měsíc v roce. Pouze hlavní holubník bude obydlený, zbylé menší holubníky budou doplněny o ptáky vyrobené z různých druhů materiálů, kteří budou navozovat pocit obydlenosti holubníků.

DSC_9601 DSC_8858
 

VODNÍ A VĚTRNÝ MLÝN

vetrne mlyny 1 vetrne mlyny 2
 

VYHLÍDKOVÉ LÁVKY

Vyhlídkové lávky Vás provedou světem zpracování a recyklace odpadů a okolní přírodu budete mít jako na dlani. Nyní je plně v provozu 220 m vyhlídkových lávek, které vedou z KOVOZOO přes střechu Kongresového centra až na střechu údržby společnosti KOVOSTEEL Recycling. V roce 2017 je v plánu zbudování II. etapy vyhlídkových lávek. Konečná délka nadzemních lávek bude dosahovat úctyhodných 1 250 m ve výšce 3 – 12 m a povede několika společnostmi skupiny REC Group. Konstrukce lávek je vyprojektovaná s ohledem na bezpečnost a rozmanitost rozhledu. Tento projekt zatraktivní nejen samotný areál společnosti, ale především celý region Slovácko.

DSC_7083 DSC_7357
 

NOVÉ ZVÍŘECÍ PŘÍRŮSTKY

Náš cíl, zvýšit počet zvířat v KOVOZOO na úctyhodných 465, bereme opravdu vážně! A tak se v porodnici KOVOZOO pilně pracuje na dalším přírůstku. Tentokrát se můžete těšit na slona.

DSC_9688