Jaký bude letošní DEN ZEMĚ v KOVOZOO?

Ve Starém Městě v KOVOZOO slavíme Den Země veřejně vždy nejbližší přilehlou sobotu (vzhledem k celosvětově platnému datu 22. 4.) a ve dnech čtvrtek a pátek pamatujeme také na školy a školky. Ekologická výchova nové generace je totiž tím nejdůležitějším cílem a smyslem našich oslav. Vedle ekologie se pak soustředíme také na zdravý životní styl – vždyť sotva se můžeme kvalitně postarat o zdraví planety, když se nedokážeme postarat o to vlastní. A v neposlední řadě pamatujeme na pomoc potřebným – protože ne vždy je prioritou pomoct všemu lidstvu, někdy je víc pomoct jednomu jedinému člověku (nemocnému, handicapovanému, osamělému…). Suma sumárum – Den Země ve Starém Městě, to je ekologické poslání, zdravý životní styl a pomoc na správném místě. To vše s pestrou a barevnou kulisou nespočtu atrakcí, soutěží a zábavných programů pro malé i velké návštěvníky.

Den Země pro školky – čtvrtek 25. 4. (8:30 – 11:30)

Den Země pro školy – pátek 26. 4. (8:30 – 11:30)

Den Země pro širokou veřejnost – sobota 27. 4. (11:00 – 19:00)

Generálním parterem akce je společnost HP Inc Czech Republic a regionální partneři NIO a PREMO. Hlavním partnerem je autosalon ARAVER CZ – člen skupiny AUTO UH. Mediálními partnery Rádio Zlín a Rock Max, TV Slovácko, Kino Hvězda a Dobrý den s Kurýrem.

Mateřské a základní školy

Dny Země pro školky a školy si pod svá křídla vezme animátor JIRKA HADAŠ se svým programem EKOHRÁTKY a bude s dětmi na pódiu tři hodiny tančit, zpívat, kouzlit a ekologicky je vzdělávat! Třídění odpadu zábavnou formou si děti užijí na lodi Naděje, kde se o zábavu pro ně postará SVČ Klubko – se vším jim pomůžou ochotní piráti, naučí je lovit rybičky nebo dělat lodní uzel.

Přírodovědné centrum Trnka ve spolupráci s pořádajícím spolkem Rosnička si pro děti připravili NAUČNOU STEZKU „ZACHRAŇME PLANETU“ – na jednotlivých stanovištích budou mít malí návštěvníci úkoly zaměřené na šetření životního prostředí, například na témata: „MOŘE PLNÉ PLASTŮ“, „VZÁCNÝ POKLAD NAŠÍ ZEMĚ“, „PLANETA PROCHÁZÍ ŽALUDKEM“, „ZÁCHRANA LEDNÍHO MEDVĚDA“, „SUPER DŮM“ nebo „VZÁCNÁ VODA“. V sobotu se pak můžou do stezky zapojit i rodiče, úkoly zde budou i pro ně.

Zručnost a talent si děti otestují v ŽONGLÉRSKÉM WORKSHOPU, nadchne je BUBLINOVÁ DÍLNIČKA, vyřádí se na koloběžkách, dětských vozítkách a skákacích hradech. Adrenalinový zážitek pro ně připravují HASIČI a VLÁČEK STEELINKA bude nonstop kroužit areálem a nabízet zábavné a poučné svezení areálem, kde se zpracovává odpad. Děti můžou navštívit také stanoviště ŽIVÉ VODY a dozvědět se tak více o světě ryb. Své místo má na Dnu Země také 1. FC Slovácko se svým mobilním fotbalovým hřištěm a radarem.

Na MINIFESTIVALu IQ PLAY se budou cítit jako v obřím hračkářství. Interaktivní výstava stavebnic jim umožní vyzkoušet si nejrůznější hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her.

Obdobný program, jako jsme připravili pro děti z mateřských škol, pak čeká také na žáky 1. stupně ZŠ. Navrch se mohou těšit na EKOOLYMPIÁDu, kterou si pro ně přichystaly dceřiné společnosti holdingu REC Group (KOVOSTEEL Recycling, STEELMET, RPG Recycling, GELPO, ASSCO,  A-GLASS Recycling, A-ORTO a DZO + kolektivní systém Elektrowin). Děti si zde ověří své vědomosti v oblasti ekologie a zpracování odpadů – pro všechny jsou připraveny dárky!

 

Den Země pro veřejnost

Pódium a zahrada

Sobotní akci pro veřejnost v zahradě zpestří místní folklórní soubor DOLINEČKA II. Vystřídá je rocková kapela KUMPÁNI ROCK POP a závěrečný koncert bude patřit kapele TÁBÁK – KABÁT REVIVAL. Třešničkou na dortu bude pro nejmenší návštěvníky vystoupení populární dětské kapely ČIPERKOVÉ a zábavná show kouzelníka MIŠUGE.

Děti si v zahradě mohou projít opět NAUČNOU STEZKU „ZACHRAŇME PLANETU“ a dozvědět se, jak šetřit životní prostředí při každodenních činnostech. Navštívit mohou také MOBILNÍ PLANETÁRIUM, kde se po celý den budou promítat 15ti minutové projekce na téma „VODA – ZÁZRAK PŘÍRODY“, „ZE ZEMĚ DO VESMÍRU“, „SVĚTLO“, „KORÁLOVÝ ÚTES“  a další. Součástí této zóny budou také aktivity planetária ze Vsetína a pozorování nebe dalekohledy. Nebude zde chybět malování na obličej, tetování a další aktivity, jako je tvarování balonků či pískové malování.

Prezentace holdingu REC Group

Holding REC Group (KOVOSTEEL Recycling, STEELMET, RPG Recycling, GELPO, ASSCO,  A-GLASS Recycling, A-ORTO a DZO) nabídne pro malé i velké návštěvníky tradiční EKOOLYMPIÁDU, kde na jednotlivých stanovištích budou mít za úkol plnit ekologicky zaměřené úkoly a získávat razítka do kartiček. Kartičky budou slosovatelné a budeme opět soutěžit o zajímavé ceny. V rámci prezentace KOVOSTEEL Recycling několikrát za den proběhne BAGROVÁ SHOW s ukázkou likvidace a manipulace s kovovým odpadem. V prostorách hutních materiálů budou před zraky návštěvníků tvořit umělečtí kováři. Jako každý rok tak i letos na DNU ZEMĚ oslavíme nový přírůstek do KOVOZOO a pokřtíme zvíře v životní velikosti z kovu – letos se v naší porodnici narodí nové miminko PLEJTVÁK OBROVSKÝ!

V rámci ekologických aktivit připraví kvalitní program také kolektivní systémy ELEKROWIN, EKOBAT, EKOKOM a ASEKOL. Součástí jejich programu bude třídění odpadů na koloběžkách, maxi domino, skákání v pytlích, slalom s popelnicemi, měření ekostopy, ekologické kvízy nebo ekologická výstava o obalech a odpadech s ukázkami recyklovaných materiálů a výrobků.

Kongresové centrum

Program v Kongresovém centru bude také velmi lákavý. Po všechny tři dny zde bude probíhat interaktivní výstava IQ PLAY plná zajímavých stavebnic, se kterými se zabaví nejen děti. V kinosále budeme promítat nejrůznější pohádky. Academic school připraví pro děti opět VĚDECKOU KAVÁRNU plnou hlavolamů, tvoření a kvízů. K dispozici bude také VIRTUÁLNÍ REALITA, FOTOKOUTEK a POČÍTAČOVÁ HERNA.

Před Kongresovým centrem to bude také žít! K poslechu a tanci bude hrát po celý den country kapela TELEGRAF a na celé ploše bude probíhat již TRADIČNÍ JARMARK slováckých produktů a řemesel.

Koutek zdraví a krásy

Chcete se dozvědět zase něco nového a podnětného pro zkvalitnění vlastního zdraví? Navštivte prezentaci společností Medical point s preventivním programem „Zdravé nohy a záda“ (pedometr) nebo prezentaci VZP ČR, na jejímž stanovišti si můžete na přístroji IN Body změřit různé důležité tělesné hodnoty. Se zdravím pak úzce souvisí stravování – také ono bude mít speciální stanoviště a vězte, že si zde na stanovišti firmy ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ skutečně pochutnáte. Ke konzultaci zde budou také výživový poradci a bezplatné líčení pro dámy.

Zadáno nejen pro „velké“

Velcí návštěvníci si jistě nenechají ujít prezentaci autosalonu ARAVER – člena skupiny AUTO UH. Adrenalinová jízda vás bude čekat na MOTOKÁROVÉ DRÁZE, pro ty odvážnější zde budou OFF-ROAD auta. A aby toho nebylo málo, čekají vás CYKLOKURIOZITY – 15 originálně navržených kol, na kterých se budete moci svézt. K dispozici budou také SEGWAY vozítka.

Občerstvení

Při tak nepřeberném množství atrakcí a zábavy zajisté vyhládne. A bavit se s prázdným žaludkem není věru příjemné. Aby se tak nestalo, o to se bravurně postarají na stáncích restaurací: REBIO (zdravá kuchyně), BEEF & BEER (steaky a hamburgery), RYBNÍČEK (česká a vietnamská kuchyně), LA BRUSLA (těstoviny) nebo LOVE MY PIZZA (vozík s výbornou pizzou) nebo tradiční slovácké pokrmy. Když vás chytne mlsná, spraví to stánek s vaflemi, zmrzlina nebo palačinky.

Ekologické vstupné

Ten, kdo přinese na akci vysloužilý elektrospotřebič, získá 50% slevu na vstupném a tak vás vyzýváme, abyste právě v tento den udělali ekologické gesto a alespoň trochu očistili Zemi od odpadu. Odměnou vám bude dobrý pocit a úžasný zážitek na akci se spoustou zábavy a ponaučení.

 

Přejeme vám mnoho příjemných setkání a užitečných informací, které vám přinese Den Země 2019.

Myslete srdcem a myslete ekologicky!

 

 

Ing. Monika Ondruchová
koordinátor akce
tel: +420 773 550 880
email: akce@recgroup.cz

Nejsou vloženy žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář