SPOLUPRACUJEME


Kovosteel_rastr-male

KOVOSTEEL Recycling je moderní společnost zabývající se výkupem železa a barevných kovů, nakládáním s nebezpečným a ostatním odpadem, prodejem hutního materiálu, uhlí nebo mulčovací kůry, zajistí demolice kovových celků i jejich následný odvoz, disponuje vlastním vozovým parkem a možností přistavit kontejnery.

Kovosteel Recycling Kovosteel Recycling Kovosteel Recycling Kovosteel Recycling


Steelmet_rastr-male

STEELMET se specializuje na recyklaci elektroodpadu. V oboru zpracování elektroodpadu patří k jedněm z největších zpracovatelů v rámci České republiky. STEELMET funguje jako chráněná dílna a v současné době zaměstnává více jak 90% zaměstnanců se zdravotním postižením.

Steelmet Steelmet Steelmet Steelmet


RPG_rastr-male

RPG Recycling je společnost s celorepublikovou působností. Specializuje se na recyklaci opotřebených pneumatik a výrobu pryžového granulátu využitelného k dalšímu materiálovému zpracování. V oblasti recyklace pneumatik s následnou produkcí pryžového granulátu patří k největším společnostem tohoto druhu v České republice. Sídlo společnosti se nachází v Uherském Brodě ve Zlínském kraji.

RPG


Gelpo_rastr-male

GELPO s.r.o. se již řadu let zabývá vývojem a výrobou desek, dlažeb a tvarových výrobků z pryžových drtí pojenými polyuretanovým pojivy. Dále se zabývá výrobou antivibračních, odhlučňovacích a protihlukových systémů, pryžových kanálových mříží a poklopů. Produkty firmy GELPO s.r.o. se dále využívají pro sportovní a dětská hřiště, pochůzné plochy nebo třeba okolí bazénů.

Gelpo


A-Glass - nové

A-GLASS Recycling byl založen 26. února 2015. Zabývá se výrobou pěnového skla – tepelného izolantu, který je vyráběn ze skelného odpadu. Pěnové sklo nachází využití především ve stavebnictví.

IMG_5670


dzo_rastr

DZO je společnost zabývající se výrobou a prodejem ortopedické zdravotní obuvi.

011p-velcro_big


aorto_rastr

A-ORTO je společnost zabývající se výrobou a prodejem ortopedické protetiky.

aorto3 aorto1


ASSCO, s.r.o. patří mezi nejvýznamnější zpracovatele recyklované SBR  a EPDM v České republice, které prodává jak v tuzemsku tak i do celého světa.


logo-modra

Archeoskanzen Modrá – Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází nedaleko Uherského Hradiště na silnici Staré Město Velehrad. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem. Přijeďte a poznejte naši dávnou minulost.


ziva-voda

Projekt „Živá voda“ spočívá v představení významu vody v krajině a života v ní formou přímého i vizuálního kontaktu s živočichy a rostlinami nad i pod vodou. Návštěvníci mají možnost sledovat život v potoce přes prosklenou stěnu, dále ve velké tůni s chladnomilnými rybami, např. pstruhy, mníky, apod., kde v prvním podzemním patře vstupují průhledným 8 m dlouhým tunelem přímo do světa pod vodou. Po levé straně vidí život ve velké tůni, po pravici a pod sebou život v rybníce se sumci, vyzami, kapry, líny, candáty, atd. V tomto patře rovněž prosklenou stěnou je možno nahlédnout na život v mokřadu, kde jsou např. želvy bahenní, žáby, čolci, apod. Na stěnách jsou umístěny pro zrakově handicapované návštěvníky makety ryb v životní velikosti s popisem v Braillově písmu.


Plavecka_skola

Plavecká škola Uherské Hradiště je účelové školské zařízení, jehož hlavním posláním je poskytování výuky plavání žákům základních škol v rámci povinné tělesné výchovy. Povinnou výuku plavání realizuje plavecká škola u všech základních škol regionu Uherské Hradiště, Uherský Brod a nově i regionu Luhačovska. Organizuje také bohatou doplňkovou činnost – předplaveckou výuku dětí mateřských škol, kroužky plavání pro kojence a batolata a děti do 15 let, plavání těhotných, plavání dospělých, aquaerobic, aquabike nebo záchranu tonoucího pro zdravotní kurzy. Obsahem výuky a přístupem pamatuje také na děti a žáky praktických a speciálních škol, stejně tak na handicapované jedince. Ředitel plavecké školy – Ladislav Botek – je mimo jiné také vášnivý chovatel holubů. Někteří z nich už se zabydleli také v naší KOVOZOO.


kanal

Baťův kanál je vodní cesta, která umožňuje jak pravidelnou, tak i turistickou vodní dopravu mezi Otrokovicemi a Petrovem, případně Skalicí. Bez oprávnění je možno řídit malá plavidla do výkonu 20 kW, která jsou schopná pouze výtlačné plavby a max. rychlosti 12 km/h. To znamená, že osoba starší 18 let může řídit plavidlo bez zvláštního povolení či průkazu, v půjčovně ho obsluha pouze proškolí k manipulaci s lodí.


aquapark

Aquapark Uherské Hradiště nabízí příjemnou relaxaci a bohaté sportovní vyžití zároveň. Návštěvník zde nalezne zónu pro kondiční plavání, zónu pro zábavu a wellness zónu  pro relaxaci. Pro letní sezónu je samozřejmostí i venkovní koupaliště.


ZNAK_město_RGB_Staré Město-male

Město Staré Město leží v Dolnomoravském úvalu, v rovině na pravém břehu řeky Moravy v nadmořské výšce 180–190 m. Katastr obce měří 2 084 ha a sousedí s 8 obcemi – Uherským Hradištěm, Huštěnovicemi, Jalubím, Kněžpolem, Kunovicemi, Kostelanami nad Moravou, Velehradem a Zlechovem.
Z geologického hlediska leží v tzv. vídeňské pánvi obklopené pahorkatinami a vrchovinami pásma Západních Karpat. Hlavním vodním útvarem, historickou i současnou krajinnou dominantou regionu, je řeka Morava, která se při ojedinělých meteorologických podmínkách stává nebezpečným živlem, jako tomu bylo při povodni v červenci 1997.


LMK_banner

Letecké muzeum v Kunovicích má vystaven světově unikátní exponát? A není jediný!
Více jak 20 vystavených exponátů v muzeu dokumentuje leteckou historii a leteckou výrobu, která dodnes hraje významnou roli na východní Moravě. Návštěvníci si zde můžou nejen na letouny sáhnout, ale mohou se i podívat do jejich interiérů. Mimo dopravní a sportovní letouny jsou zde vystaveny vojenské letouny, vrtulník a výzbroj Československé lidové armády. Chcete se navíc ještě proletět v letadle, nebo si seskočit s padákem? I to dokážeme zařídit! Hned vedle muzea ve Slováckém aeroklubu vše toto najdete a k tomu i občerstvení a dětské hřiště. Srdečně Vás zveme a těšíme se na Vaši návštěvu v sezoně 2015!


lode_hausboty

Půjčovna lodí v přístavu Staré Město. Zde si lze půjčit, aniž byste potřebovali průkaz, lodě pro 5 osob a dokonce i pro 12 osob. Doba výpůjčky je možná od jednohodinové až po celodenní. Z přístavu lze plout jak po Baťově kanále směrem na Spytihněv, tak po řece Moravě k Jarošovu či Kostelan. Pro vícedenní pobyty jsou k pronájmu čtyřmístné a dvanáctimístné hausbóty pro plavbu po celém Baťově kanále od Otrokovic do Skalice.


Logo_pristav_sm

Přístav Staré Město s restaurací a zázemím pro proplouvající lodě. V restauraci s příjemným posezením u vody se nabízejí pestrá jídla z čerstvých ryb, marinovaná žebra a kolena, speciality z udírny, vína ze Zámeckého vinařství Bzenec a Mikrosvín Mikulov, široký výběr káv a pravidelná živá hudba.


papousci_zoo

Papouščí zoologická zahrada je jedinou zoo v České republice, která se specializuje na chov papoušků. Zoologická zahrada se nachází 30 km od Brna směrem na Hodonín a 15 km od Slavkova u Brna. Papoušci Ameriky, Austrálie a Afriky na jednom místě v „rajské zahradě“ potěší malé i velké, odborníky i laickou veřejnost.


zoo_Jihlava

Zoo Jihlava je jedinečná jako příroda! Všech pět kontinentů se dá navštívit za jediný den v malebném údolí řeky Jihlávky. Zoo se nachází v bezprostřední blízkosti centra města (asi 10 minut pěší chůze). K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Navštívit můžete řadu zajímavých expozic: africká vesnička Matongo, relaxační parčík Hokkaido či americký pavilon Hacienda Escondio. Zbrusu nové expozice jsou: Africká savana s žirafami, antilopami, africkými ptáky, Australská farma s papoušky, klokany a plazy nebo Asijský pavilon pro gibony zlatolící i babirusy celebeské.


Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Kudy z nudy je projekt České centrály cestovního ruchu – CzechTourism, jehož cílem je podpora domácího cestovního ruchu. Kudy z nudy nabízí komplexní nabídku pro každého cestovatele.


amfik bukovina

Amfík Bukovina Popovice se nachází v zalesněném údolí v blízkosti rybníků nedaleko obce Popovice u Uherského Hradiště, v klidném a čistém prostředí, které zaručuje dokonalé soukromí. Areál poskytuje širokou nabídku sportovně-rekreačních aktivit a zajišťuje žánrově pestrou kulturní činnost pro všechny věkové kategorie. Různorodé možnosti ubytování, gastronomické zážitky spojené s posezením v restauraci, na letní zahrádce, na grill placu, u dětského hřiště, rybníka či na trávníku, kvalitní a bohaté služby pro rodiny, školy a firmy, vycházky a cykloturistika po okolí, z něj dělají velmi příjemné místo k pobytu.


zoo_park_vyskov

ZOO PARK Vyškov vznikl v roce 1965 a je zaměřen především na chov primitivních i exotických druhů domácích a hospodářských zvířat. V současné době chováme na 550 zvířat ve 134 druzích nebo plemenech. Chtěli bychom hlavně dětem, ale i dospělým návštěvníkům ukázat, že například kráva není fialové monstrum z televize nesoucí na hřbetě nápis Milka, že vajíčko není vytvořeno uměle někde ve fabrice, ale že je „zařídí“ sama příroda v těle slepice a mnoho dalších skutečností, které zůstávají v dnešní přetechnizované době dětem skoro utajeny.


Penzion s wellness Uherské Hradiště je ubytovací zařízení v budově zimního stadionu v Uherském Hradišti. Penzion má k dispozici 13 pokojů, které nabízí celkovou kapacitu 37 lůžek plus přistýlky. Pokoje jsou dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové. Všechny pokoje jsou vybaveny LED televizí a lednicí. V prostoru penzionu se také nachází kuchyňka a společenská místnost s televizí. Hosté mohou využít služeb wellness, které je součástí penzionu. Naleznou zde saunu s ochlazovacím bazénkem, whirlpool, relaxační místnost a masáže. Přímo před penzionem je velké neplacené parkoviště s kapacitou 100 parkovacích míst a WIFI připojení zdarma.